شماره تماس واحد پشتیبانی :

09121733694

دسته‌ بندی محصولات

مقالات

روشنایی خیابان

چراغ خیابانی منبعی از نور است که غالباً بر روی یک ستون چراغ یا تیر در کنار جاده نصب می شود . روشنایی خیابان می تواند مزایای ایمنی را در مکان های میانه بلوک و تقاطع فراهم کند و همچنین می تواند ایمنی را برای عابران پیاده ، به ویژه در نقاط عبور ، بهبود بخشد.

میانه بلوک؛ تأمین روشنایی میانه بلوک با ایجاد ویژگی های جاده مانند تراز بندی جاده ، حاشیه جاده ها ، مسیرهای پیاده روی ، مبلمان خیابان ، وضعیت سطح ، سایر کاربران جاده و اشیایی که ممکن است در جاده باشد برای تردد وسایل نقلیه و عابر پیاده ایمنی را افزایش می دهد

تقاطع؛ تأمین روشنایی خیابان در محل های تقاطع می تواند باعث کاهش تصادفات شبانه شود زیرا ویژگی های تقاطع را برای تردد وسایل نقلیه و عابر پیاده قابل مشاهده می کند. تقاطع های روشنایی همچنین می توانند به ناوبری کمک کنند و به رانندگان برای دیدن جاده متقاطع ، چرخش وسایل نقلیه ، صف های ترافیکی و سایر کاربران جاده کمک می کنند. روشنایی باید همیشه در تقاطع ها و دوربرگردان ها ارائه شود. توصیه می شود حداقل یک چراغ روشنایی در هر یک از جاده های متقاطع ارائه شود تا به ترافیکی که از جاده های فرعی نزدیک می شود برای شناسایی تقاطع کمک کند.

 

عبور از محل عابر پیاده ؛ بهبود روشنایی در گذرگاه های عابر پیاده کمک می کند تا هم از محل عبور و هم از عابران پیاده ای که از این گذرگاه استفاده می کنند ، برای رانندگان نزدیک استفاده شود. تأمین روشنایی خیابان در محل های عبور عابر پیاده نیز ممکن است به عابران پیاده کمک کند تا مکان های عبور ایمن را بیابند و خطرات احتمالی شبانه را تشخیص دهند. نشان داده شده است که این روش درمانی باعث کاهش تعداد تصادفات عابر پیاده می شود و همچنین نورپردازی بهتر می تواند به کاهش جرائم خیابانی کمک کند.

برای مشاهده متن کامل مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید:

                                                                روشنایی خیابان   

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
×