شماره تماس واحد پشتیبانی :

09121733694

دسته‌ بندی محصولات

مقالات

چه وسایلی به محافظ برق احتیاج دارند؟

چه وسایلی که به محافظ برق احتیاج دارند؟ محافظ برق وسیله ای است که برای جلوگیری از نوسانات برق مورد استفاده قرار می گیرد. با ما عهمراه باشید تا به بررسی کاربرد های این دستگاه اشاره نماییم.

کاربرد ها و مزیت های محافظ برق

در ادامه به معرفی کاربردها و مزایای این دستگاه می پردازیم:

حفاظت از جان افراد

محافظ برق می‌تواند خطرات جدی مانند شوک الکتریکی را به حداقل برساند. با فراهم کردن مسیر جریان برق، احتمال شوک الکتریکی کاهش می‌ یابد و افراد در معرض خطرات کمتری قرار می‌ گیرند. نوسانات شدید برق باعث تغییر ناگهانی ولتاژ ورودی برق به دستگاه شده و موجب آسیب به قسمت های داخلی سیستم می ‌شود همچنین اگر جریان ورودی نیز افزایش یا کاهش یابد، سیستم با آتش‌سوزی یا خرابی های جدی مواجه می شود.

حفاظت از تجهیزات برقی گران قیمت

نوسانات ولتاژ، افزایش ناگهانی جریان و سایر اختلالات برقی می ‌توانند به دستگاه ‌ها و تجهیزات الکترونیکی آسیب برسانند. محافظ برق می‌ تواند از اینگونه خطرات جلوگیری کرده و ایمنی و عمر مفید تجهیزات را افزایش دهد.

جلوگیری از آتش سوزی و جرقه

نوسانات ولتاژ و جریان بیش از حد می ‌تواند منجر به بروز آتش سوزی در سیستم ‌های الکتریکی شود. با استفاده از این دستگاه مناسب، احتمال بروز آتش سوزی کاهش می‌ یابد و ایمنی محیط و تجهیزات تضمین می ‌شود.

پیشگیری از خسارت مالی

خرابی و تعمیرات پس از وقوع خطرات برقی می ‌تواند هزینه ‌بر و زمان‌ بر باشد. با استفاده از محافظ برق، احتمال خرابی دستگاه ‌ها و تجهیزات به دلیل نوسانات و اختلالات برقی به حداقل می ‌رسد و هزینه ‌های تعمیرات و بازسازی کاهش می ‌یابد.

یکی از مجموعه های اینترنتی فعال در زمینه تخصصی تجهیزات روشنایی انواع سیم و کابل مجموعه هورشید بوده که می توانید از فروشگاه این مجموعه تمامی تجهیزات برقی سیستم های روشنایی و موارد مشابه را خریداری نمایید.

کدام تجهیزاتی و لوازم خانگی به محافظ برق نیاز دارند؟

در ادامه به معرفی وسایلی می پردازیم که به این دستگاه پرکاربرد نیاز دارند:

محافظ برق

یخچال و فریزر

یخچال و فریزر جزء وسایلی هستند که به طور مداوم به برق وصل هستند. با اتصال به یک دستگاه محافظ برق، می ‌توانید خطر قطع برق ناگهانی یا نوسانات ولتاژ را کاهش دهید و از خرابی و خسارت به محتویات درون آن ها جلوگیری کنید.

تلویزیون و گیرنده های دیجیتالی

تلویزیون ‌ها و گیرنده های دیجیتالی اغلب دستگاه ‌هایی هستند که در طول روز به مدت طولانی روشن هستند. استفاده از یک دستگاه محافظ برق برای تلویزیون و گیرنده های دیجیتالی، می‌ تواند از خطر نوسانات ولتاژ، تغییرات فشار برق و خرابی ناگهانی جلوگیری کند.

سیستم ‌های صوتی خانگی

سیستم ‌های صوتی مانند رادیو، بلندگو ها، رسیور ها و سیستم‌ های صوتی خانگی دیگر نیز به یک دستگاه محافظ برق نیاز دارند تا از نوسانات ولتاژ و خرابی ناگهانی جلوگیری کنند.

لپ‌تاپ و پی سی

تجهیزات الکترونیکی سیستم های بسیار گران قیمتی هستند. در صورت نوسان بخشی از سیستم دچار خرابی و ایراد شده و هزینه های بسیاری به وجود می آید. لپ‌تاپ ‌ها به این دستگاه نیاز دارند تا از خطرات مرتبط با نوسانات ولتاژ، برق‌ های معکوس و سایر مشکلات برقی محافظت شوند.

ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی

ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی نیز به دستگاه محافظ برق نیاز دارند تا از خطرات برق مانند نوسانات ولتاژ، تغییرات فشار برق و سایر مشکلات برقی محافظت شوند.

تفاوت انواع محافظ برق

هر یک از این دستگاه ها کاربرد ها و ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند که مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال یکی از تفاوت های محافظ برق یخچال با محافظ برق تلویزیون، تایمر آن است که با یکدیگر متفاوت است. سعی کنید دستگاه ‌هایی که به برق متصل می کنید، اطلاعی از کاربرد محافظ ولتاژ آن داشته باشید.

جمع بندی

دستگاه های محافظ جهت خرید هزینه های بسیار بالایی ندارند پس بهتر است برای جلوگیری از خسارت های بسیار بزرگ آسیب به سیستم های گران قیمت از محافظ برق معتبری استفاده نمایید. اگر قصد خرید محافظ برق، انواع سیستم روشنایی، انواع لامپ ال ای دی، انواع کلید روکار و توکار و غیره را دارید به سایت و فروشگاه اینترنتی هورشید مراجعه نمایید.

منبع : ویکی پدیا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
×