شماره تماس واحد پشتیبانی :

09121733694

دسته‌ بندی محصولات

مقالات

راهنمای کامل خرید نگاتوسکوپ

همه چیز درباره خرید نگاتوسکوپ

قبل از خرید نگاتوسکوپ باید بدانید نگاتوسکوپ به چه معناست.
نگاتوسکوپ دستگاهی است که مشاهده اشعه ایکس را آسان می‌کند. این یک صفحه مربع یا مستطیل شکل است که از پشت روشن می‌شود و نگاتیو را با شفافیت روشن می‌کند.
نمایشگر اشعه ایکس را می‌توان روی دیوار نصب کرد یا روی میز قرار داد. با استفاده از لامپ‌های LED یا لوله‌های فلورسنت، نور بر روی صفحه نمایش که معمولا از شیشه آکریلیک یا مات ساخته شده است، پخش می‌شود. با قرار دادن صفحه اشعه ایکس بر روی صفحه نمایش می‌توان نگاتیو را بدون مشکل مشاهده کرد.
به نمایشگر اشعه ایکس که بر روی دیوار قرار می‌گیرد، نمایشگر اشعه ایکس دیواری گفته می‌شود. در عین حال به نمایشگری که روی پایه سطحی قرار می‌گیرد، نمایشگر رومیزی می‌گویند. مزیت نمایشگر اشعه ایکس رومیزی نسبت به نمایشگر اشعه ایکس دیواری این است که به راحتی می‌توان آن را جابجا کرد. بنابراین در هنگام خرید نگاتوسکوپ باید به نوع نیاز خود توجه داشته باشید.
از سوی دیگر ذکر این نکته حائز اهمیت است که نمایشگر اشعه ایکس بین نمایشگرهای عمومی و آنهایی که امکان مشاهده ماموگرافی را می‌دهند متفاوت است. ج
نمایشگرهای عمومی اشعه ایکس به نور ۱۵۰۰ کاندلا در هر متر مربع نیاز دارند. نگاتوسکوپ‌های ماموگرافی، به ۵۰۰۰ کاندلا در هر متر مربع نیاز دارند. هر دو باید از جزئیات مختلف مراقبت کرده تا از سایه‌ها و تابش خیره کننده جلوگیری کنند و باید صفحات را بدون ایجاد آسیب نگه دارند.
در پایان لازم به ذکر است که نگاتوسکوپ‌هایی با دو و حداکثر سه صفحه نمایش وجود دارد. تجهیزات مناسب بستگی به تخصص پزشکی مورد نظر، بسته به نیازهای متخصص مراقبت‌های بهداشتی دارد.

ویژگی‌های نگاتوسکوپ با کیفیت

چنین وسایلی باید شامل یک لامپ فلورسنت یا LED با توان ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ وات باشد. مدل‌های موجود با دو لامپ این امکان را می‌دهد که شما بتوانید با دقت فیلم‌های به شدت تاریک را مشاهده کنید. اگر فرصتی برای تنظیم هموار سطح روشنایی و روشنایی تصویر وجود داشته باشد، کار بر روی دستگاه راحت خواهد بود. صفحه نمایش‌های متحرک نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند و به شما امکان می‌دهند فیلم‌های چند فرمتی را ارزیابی کنید.

عناصر سازنده نگاتوسکوپ‌های کلاسیک

بدنه: ساخته شده از فولاد با استحکام بالا، پلاستیک یا روکش آلومینیوم که بادوام است و از نظر زیبایی ظاهری مناسب دارد.
قطعات الکترونیکی: این نور توسط ال ای دی‌هایی تامین می‌شود که بادوام و کارآمد هستند. می‌توانید روشنایی را تنظیم کنید، فشار روی چشم پزشک را کاهش دهید که با استفاده از کنترل پنل قابل تنظیم است.
شیشه اکریلیک: LGP روی سطح آن اعمال می‌شود – ماتریسی که از نظر بصری شبیه به لانه زنبوری است. این به شما امکان می‌دهد تصاویر را به طور یکنواخت برجسته کنید، کنتراست و تصویر واضحی دریافت کنید و داده‌ها را به درستی تفسیر کنید. تشخیص دقیق به کیفیت ماتریس بستگی دارد.
دیفیوزر به پخش نور کمک می‌کند تا به طور مساوی در سراسر شیشه پخش شود.
اتصالات بست برای تثبیت تجهیزات روی سطح طراحی شده است.
این دستگاه به یک سطح عمودی، به عنوان مثال، به یک دیوار متصل می‌شود، که در ارتباط با آن سوراخ‌های ویژه‌ای در پشت در نظر گرفته شده است. اما روی سطح افقی نیز قابل استفاده است. دستگاه چگونه کار می کند؟ نور از شیشه و تصویر عبور می‌کند و برای ارائه اطلاعات دقیق استفاده می‌شود. روشنایی و وجود پرده‌ها، امکان تجزیه و تحلیل راحت قاب‌ها را فراهم می‌کند.
تجهیزات مدرن دارای نمایشگرهای کریستال مایع هستند که با باتری یا از شبکه برق تغذیه می‌شوند. آنها همچنین مجهز به لامپ‌های فلورسنت بوده تا از سوسو زدن مداوم و تخریب تصویر جلوگیری کنند. چنین دستگاهی به سرعت گرم می‌شود و در عرض چند دقیقه آماده استفاده خواهد بود. این بسیار گران تر از همتایان اول آنها است.

نحوه خرید نگاتوسکوپ

معیارهای انتخاب ممکن است متفاوت باشد. برخی به میانگین قیمت توجه می‌کنند، برخی دیگر عملکرد را انتخاب می‌کنند، سومین گروه بهترین تولید کنندگان و جدیدترین آنها را در نظر می‌گیرند.
هنگام انتخاب یک مدل خاص از چنین تجهیزات پزشکی، ابتدا باید مشخص کنید که برای چه چیزی استفاده می‌شود و چه نیازی را باید برطرف کنید.
دستگاه تک فریم را می‌توان برای کلینیک با قیمتی مقرون به صرفه خریداری کرد. کافی است یک عکس فوری را تحلیل کنید. برای توموگرام و رادیوگرافی در موسسات پزشکی تخصصی، خرید دستگاه‌های چند فریمی ضروری است که امکان ردیابی سیر بیماری را به صورت پویا فراهم می‌کند.
برای جلوگیری از اشتباه در هنگام خرید نگاتوسکوپ، باید سایر ویژگی‌های دستگاه را به دقت مطالعه کنید. روشنایی نقش مهمی دارد. هرچه بالاتر باشد، رادیولوژیست می‌تواند اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت انسان به دست آورد. بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که به شما امکان تغییر روشنایی نور پس زمینه را بدهد. علاوه بر این، هر پزشک از ترجیحات خود استفاده می‌کند. نکته مهم یکنواختی نور پس زمینه است. اگر لکه‌ها و راه راه‌ها روی صفحه ظاهر شود، رادیولوژیست در هنگام مطالعه تصویر به دلیل فشار بیش از حد روی چشم‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شود که می‌تواند منجر به نتیجه گیری نادرست و درمان بی کیفیت شود.
به چه چیز دیگری باید توجه ویژه‌ای داشته باشید؟ در مورد امکان استفاده از دستگاه در ماموگرافی باید توجه داشته باشید. در این حالت دستگاه باید با عملکرد خاصی ساخته شود. برای ماموگرافی، تصاویر باید متراکم تر و کنتراست بیشتری داشته باشند. بنابراین، چنین تجهیزاتی مشمول نیازهای بیشتری هستند، مانند:
وجود پرده؛
به شما امکان می‌دهد روشنایی نور پس زمینه را تنظیم کنید.
دمای رنگ – نه کمتر از ۶۵۰۰K؛
نشانگر روشنایی لومینسانس – ۷۰۰۰ سی دی / متر مربع؛
ابعاد صفحه نمایش – ۱۸ × ۲۴ سانتی متر یا ۲۴ × ۳۰ سانتی متر

خرید نگاتوسکوپ

محدوده نگاتوسکوپ

امروزه چنین تجهیزاتی به طور گسترده در پزشکی استفاده می‌شود. حوزه‌های اصلی عبارتند از:
تروماتولوژی. این دستگاه به شما امکان می‌دهد تا دررفتگی‌ها، شکستگی‌ها را تشخیص دهید‌. به تشخیص تغییرات در ارتفاع دیسک‌های بین مهره‌ای کمک می‌کند، مناطقی را ایجاد می‌کند که سطح نمک های کلسیم در آنها کم است و به دلیل ایجاد سرطان تحت تأثیر متاستازها قرار می‌گیرند.
انکولوژی. تشخیص تشکل‌های بدخیم و خوش خیم، تشخیص متاستازها.
غدد درون ریز و درمان. مکان‌های التهاب اندام‌های داخلی را تعیین می‌کند، انحرافات در رشد اندام‌ها را تشخیص می‌دهد.
جراحی مغز و اعصاب و مغز و اعصاب. تشخیص هماتوم در ناحیه مغز در هنگام تروما و سکته مغزی.
دندانپزشکی. تشخیص بیماری‌های دندان‌ها و استخوان‌های فک، شناسایی التهاب و تجمع چرک در کانال‌های ریشه که باعث می‌شود از اشتباهات پزشکی در حین پرکردن جلوگیری شود.
ماموگرافی.این امکان را به شما می‌دهد که داده‌های معاینه اشعه ایکس غدد را به درستی رمزگشایی کنید.
رادیوسرجری و رادیولوژی – تجزیه و تحلیل داده‌های تصاویر رادیوگرافی در هنگام تشخیص اولتراسوند، رادیوگرافی، فلوروگرافی، اشعه ایکس، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی.

در این مقاله در رابطه با راهنمای خرید نگاتوسکوپ صحبت کردیم. جهت خرید و اطلاع از قیمت، مشاهده انواع مدل‌ها و دریافت مشخصات و کاربرد این کابل‌ها خواهشمند است به سایت فروشگاه اینترنتی هورشید مراجعه فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
×