شماره تماس واحد پشتیبانی :

09121733694

دسته‌ بندی محصولات

مقالات

معرفی کامل پروژکتور ال ای دی ۵۰۰ وات به همراه قیمت

همه چیز درباره پروژکتور ال ای دی ۵۰۰ وات

پروژکتور ال ای دی ۵۰۰ وات نوعی نورپردازی با پرتوهای گسترده و با شدت بالا است که به معنای واقعی کلمه نور را به محیط اطراف پراکنده می‌کند.

پروژکتور ال ای دی ۵۰۰ وات در کجا استفاده می‌شود؟

پروژکتورها یکی از قوی‌ترین اشکال نورپردازی هستند و برای اهداف مختلفی استفاده می‌شوند، مانند:

رویدادهای ورزشی

عرصه‌های ورزشی در فضای باز به ویژه از نور پروژکتور سود می‌برند، زیرا اغلب لازم است رویدادهای ورزشی در عصر یا در شرایط کم نور انجام شوند. بنابراین، وجود نور مصنوعی با کیفیت کافی برای جایگزینی نور طبیعی روز ضروری است. پروژکتورها همچنین امکان پخش موفقیت آمیز این رویداد را فراهم می‌کند، زیرا بسیار مهم است که سطح نور به اندازه کافی بالا باشد تا سطح کیفیت پخش را برآورده کند.

نورپردازی تئاتر

کنسرت‌ها و سالن‌های نمایش نیز از پروژکتور بهره می‌برند، زیرا پرتو نور را می‌توان در جایی که نیاز است هدایت کرد. این امر به ویژه در رویدادهای خارج از منزل بسیار مهم است.

خدمات ضروری

پرتو قدرتمندی که از پروژکتور ال ای دی ۵۰۰ وات ساطع می‌شود نیز آن را به ابزاری مفید برای عملیات جستجو و نجات تبدیل می‌کند، زیرا پرتو را می‌توان برای جست و جوی مناطق وسیع از راه دور هدایت کرد.

روشنایی امنیتی

منازل و دفاتر از پروژکتور به عنوان یک اقدام امنیتی سود می‌برند زیرا می‌توانند یک بازدارنده موثر برای سارقان باشند. گاهی اوقات می‌توان این چراغ‌ها را با حسگر کار کرد و تنها در صورتی روشن می‌شوند که متجاوزی وارد منطقه شود. در غیر این صورت، می‌توانند روشن بمانند، که اغلب در پارکینگ‌های عمومی اتفاق می‌افتد تا اطمینان حاصل شود که منطقه همیشه روشن است.

انواع مختلف پروژکتور

انواع مختلفی از پروژکتورها وجود دارد، از جمله:

 • متال هالید
 • بخار سدیم
 • هالوژن

همانطور که تکنولوژی تکامل یافته است، توسعه پروژکتور LED روش جدیدی را برای ایجاد حداکثر شدت روشنایی به ارمغان آورده است که برای اجرا مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست کاربرد دارد. در حالی که اشکال مختلف پروژکتور هنوز در حال استفاده هستند، تمایل زیادی به استفاده از چراغ‌های LED برای اهداف مختلف وجود دارد.

پروژکتور ال ای دی 500 وات

مزایای پروژکتور LED چیست؟

تفاوت بین پروژکتورهای سنتی و پروژکتور ال ای دی ۵۰۰ وات جدیدتر نشان می‌دهد که در اکثر مواقع، پروژکتورهای LED گزینه بهتری هستند .
برخی از این مزایا عبارتند از:

لامپ‌های ال ای دی عمر بسیار بالایی دارند.
روشنایی LED سازگار با محیط زیست است، زیرا برق کمتری مصرف می‌کند.
چراغ‌های LED به طور طبیعی نور بسیار روشنی را ساطع می‌کنند.
نور LED را می‌توان به طور خاص هدایت کرد، نه اینکه صرفاً یک مخزن نور ایجاد کند.
عمر بسیار طولانی
یک چراغ LED می‌تواند به طور قابل توجهی بیشتر از سایر انواع لامپ ها دوام بیاورد.
یک پروژکتور ال ای دی ۵۰۰ وات تا ۵‌۰۰۰ ساعت دوام می‌آورد که یک پیشرفت بزرگ در نور هالوژن سنتی است.
از آنجایی که پروژکتورهای LED بیشتر عمر می‌کنند، بدیهی است که نیاز به تعویض کمتری خواهند داشت، که آنها را به یک گزینه اقتصادی تبدیل می‌کند.
سازگار با محیط زیست
لامپ‌های ال ای دی برق کمتری مصرف می‌کنند که علاوه بر مقرون به صرفه بودن، آسیب کمتری به محیط زیست می‌زند.
به دلیل روشنایی آنها به لامپ‌های کمتری برای روشن کردن یک منطقه بزرگ نیاز خواهید داشت که باز هم در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کند.
روشنایی
چراغ‌های ال‌ای‌دی مؤثرترین نوع نورپردازی از نظر تولید نور بسیار روشن و واضح هستند.
از آنجایی که هر لامپ چنین نور درخشانی از خود ساطع می‌کند، بنابراین برای رسیدن به روشنایی کافی، به تعداد کمتری از آنها نیاز خواهید داشت.
نور جهت دار
پروژکتور ال ای دی ۵۰۰ وات به ویژه برای کاربردهای بزرگ مانند استادیوم‌ها و میدان‌ها مفید هستند زیرا لامپ‌های LED می‌توانند نور را در جهت خاصی هدایت کنند.
دوام
پروژکتور ال ای دی ۵۰۰ وات مانند هر نوع پروژکتور دیگری دوام دارند.
آنها در محفظه آلومینیومی مقاوم با استاندارد IP65 عرضه می‌شوند تا در برابر انواع محیط‌ها و شرایط بیرونی مقاومت کنند.
کارایی هزینه

چراغ‌های LED ممکن است گران به نظر برسند، زیرا هزینه اولیه لامپ ممکن است بیشتر از سایر انواع لامپ باشد. اما در بلندمدت از لحاظ اقتصادی مقرون بصرفه هستند . این به دلایل زیر است:

 • لامپ با ماندگاری طولانی
 • کاهش مصرف برق
 • نور روشن تر به معنای لامپ کمتر است
چرا ما پروژکتور را انتخاب می‌کنیم؟

نزدیکترین نوع وسایل روشنایی به نور سیلابی، نور نقطه‌ای است. نورهای نقطه‌ای در داخل و خارج نیز استفاده می‌شوند، اما در مقابل لامپ‌های سیلابی، دامنه نور بسیار کمتر و متمرکزتری دارند. چراغ‌های نقطه‌ای برای روشن کردن یک نقطه عالی هستند، اما نمی‌توان از آنها برای روشن کردن یک منطقه استفاده کرد. لامپ‌های پرقدرت می‌توانند مقدار زیادی نور را همچون نور روز ارائه دهند. به عنوان مثال، در برخی از زمین‌های ورزشی، پروژکتورها به گونه‌ای چیده شده‌اند که شما احساس می‌کنید که در واقع بیرون روشن است. پروژکتورها نیز به عنوان چراغ کار استفاده می‌شوند. معدنچیان از آن‌ها برای پرتاب نور به معابر تاریک و غارهایی که در آنها کار می‌کنند استفاده می‌کنند.
پروژکتورها با باتری به عنوان چراغ‌های اضطراری در مکان‌هایی استفاده می‌شود که وجود منبع روشنایی دائمی ضروری است. سیلاب‌های قابل حمل نیز توسط امدادگران در مناطق حادثه خیز استفاده می‌شود. جایی که انواع دیگر منابع نور در دسترس نیست. همانطور که می بینید، مزایا و استفاده از پروژکتور ال ای دی ۵۰۰ وات عملا نامحدود است، که آنها را به یکی از محبوب‌ترین منبع روشنایی از خانه‌های کوچک گرفته تا میدان‌ها و سایر مناطق بزرگ تبدیل می‌کند.

کجا از پروژکتور استفاده کنیم؟

پروژکتورها بیشتر در فضای باز استفاده می‌شوند، اما شما همچنین می‌بینید که در مکان‌های داخلی بزرگتر مانند سالن‌ها از پروژکتور استفاده می‌شود. رایج‌ترین مکانی که مردم از پروژکتور استفاده می‌کنند، اطراف خانه است. آنها منبع روشنایی عالی در فضای باز هستند و در انواع مختلفی از چند وات تا چند صد وات وجود دارند. این چراغ‌ها برای روشن کردن مناطق تاریک اطراف خانه در شب برای اهداف راحتی و امنیت عالی هستند.
استفاده از چراغ پروژکتور ال ای دی برای تامین نور دوربین‌های امنیتی در تاریکی یا ترساندن افراد و حیوانات ناخواسته از حیاط خلوت رایج است. بسیاری از مردم از این چراغ‌ها برای روشن کردن درها در شب استفاده می‌کنند. در این شرایط از آن‌ها با سنسور حرکت استفاده می‌شود. علاوه بر استفاده فردی در اطراف خانه، پروژکتورها در مناطق بسیار بزرگتر نیز استفاده می‌شوند. برخی از این حوزه‌ها عبارتند از:

 • استادیوم‌ها
 • زمینه‌های ورزشی
 • خیابان‌ها
 • مسیرهای رانندگی
 • پارکینگ
 • عرصه‌های داخلی و خارجی
 • انبارها
 • بسیاری از مناطق بزرگ دیگر

در این مقاله به معرفی پروژکتور ال ای دی ۵۰۰ وات پرداختیم. جهت خرید و اطلاع از قیمت، مشاهده انواع مدل‌ها و دریافت مشخصات و کاربرد این محصولات خواهشمند است به سایت فروشگاه اینترنتی هورشید مراجعه فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
×