شماره تماس واحد پشتیبانی :

09121733694

دسته‌ بندی محصولات

مقالات

بهترین سایت لوازم روشنایی را بشناسید

بررسی بهترین سایت لوازم روشنایی 

 بهترین سایت لوازم روشنایی سایتی است که تمامی محصولات مورد نیاز مشتری را بتواند تامین کند. سیم و کابل مهمترین این تجهیزات هستند.

یک سایت لوازم روشنایی باید بتواند تمام نیازهای یک مشتری را برآورده کند. در این سایت باید کلیه تجهیزات مورد نیاز به فروش برسد تا سبد خرید مشتری تکمیل گردد. سایت لوازم روشنایی هورشید با ارائه بهترین محصولات و خدمات مشاوره به مشتریان سعی بر این دارد تا مشتری بتواند در کمترین زمان محصولات مورد نیاز خود را خریداری نماید.

 

سیم برق در سایت لوازم روشنایی

در این بخش به معرفی سیم برق در سایت لوازم روشنایی خواهیم پرداخت.

 

سیم برق در سایت لوازم روشنایی

سیم برق

سیم برق معمولاً از مس یا آلومینیوم ساخته می‌شود و این مواد رسانا به عنوان سیم‌هایی عایق بندی می‌شوند که برق را به قسمت‌های مختلف خانه شما می‌آورند.

وقتی در حال نصب سیم کشی جدید هستید، انتخاب سیم یا کابل مناسب نیمی از کار است. از سوی دیگر، هنگام بررسی سیم‌کشی قدیمی در خانه، شناسایی نوع سیم می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد مداری که سیم‌کشی به آن تعلق دارد به شما بدهد (به عنوان مثال، اگر یک جعبه اتصال را باز کنید، باید تعیین کنید که کدام سیم‌ها کجا می‌روند). 

سیم کشی برای خانه‌های مدرن کاملا استاندارد است و اکثر خانه‌هایی که پس از در سال‌های اخیر ساخته شده‌اند، اغلب سیم کشی مشابهی دارند. هر تاسیسات الکتریکی جدید نیاز به سیم کشی جدیدی دارد که با قوانین ساختمان مطابقت داشته باشد.

در زیر انواع سیم‌های برق خانگی را معرفی می‌کنیم تا گزینه مناسب برای انجام پروژه‌های برقی را با دقت و ایمن انتخاب کنید.

 

خرید انواع سیم و کابل

 

اصطلاحات سیم کشی

این به درک چند اصطلاح اساسی که برای توصیف سیم کشی استفاده می‌شود کمک می‌کند. سیم برق نوعی رسانا است. ماده‌ای است که الکتریسیته را هدایت می‌کند. در مورد سیم کشی خانگی، خود هادی معمولاً مسی یا آلومینیومی (یا آلومینیومی با روکش مسی) است و یا یک هادی فلزی جامد یا سیم رشته‌ای است.

بیشتر سیم‌ها در خانه عایق هستند، به این معنی که در یک پوشش پلاستیکی نارسانا پیچیده شده‌اند. یکی از استثناهای قابل توجه سیم‌های زمین است که معمولاً مس جامد هستند و یا با روکش سبز عایق شده‌ یا بدون عایق‌اند.

 

اصطلاحات سیم کشی

هشدار

بسیاری از سیم‌های بزرگتر در خانه شما دارای ولتاژ مدار ۱۲۰ تا ۲۴۰ ولتی هستند که اغلب به عنوان ولتاژ خط نامیده می‌شود و لمس آنها می‌تواند بسیار خطرناک باشد. همچنین چندین سیم در خانه شما وجود دارد که مقدار بسیار کمتری جریان “ولتاژ پایین” را حمل می‌کنند. اینها کمتر خطرناک هستند و در برخی از آنها، ولتاژ حمل شده آنقدر کم است که عملاً هیچ شانسی برای شوک وجود ندارد. با این حال، تا زمانی که دقیقاً بدانید با چه نوع سیم‌هایی سروکار دارید، بهتر است همه آنها را خطرناک تلقی کنید.

 

کابل غیرفلزی NM

در زمان خرید از سایت لوازم روشنایی باید با محصولات این صنعت به خوبی آشنا باشید. کابل غیر فلزی (NM) که اغلب به نام رومکس نامیده می‌شود، نوعی سیم کشی مدار است که برای استفاده داخلی در مکان‌های خشک طراحی شده است. NM رایج‌ترین نوع سیم کشی در خانه‌های مدرن است. این شامل دو یا چند سیم مجزا است که درون یک پوشش پلاستیکی محافظ پیچیده شده است. کابل NM معمولاً شامل یک یا چند سیم گرم (حامل جریان)، یک سیم خنثی و یک سیم زمین است.

این هادی‌ها برای نصب به رنگ‌های سفید (معمولاً خنثی) و مشکی (معمولاً داغ) عایق بندی می‌شوند. اکثر کابل‌های NM شکل لوله‌ای مسطح دارند و به طور نامرئی از دیوارها، سقف و حفره‌های کف خانه شما عبور می‌کنند.

به عنوان جایگزینی برای کابل NM، سیم‌های جداگانه را می‌توان در داخل یک لوله فلزی یا پلاستیکی سفت یا انعطاف پذیر به نام مجرا نصب کرد. لوله معمولاً در جایی استفاده می‌شود که سیم کشی در معرض دید قرار می‌گیرد و در داخل دیوارها، کف‌ها یا سقف‌ها پنهان نمی‌شود.

تقریباً تمام سیم کشی‌ها در پریزها و وسایل روشنایی در یک خانه مدرن از کابل NM است. این نوع سیم برای کاربردهای مخفی در دیوارها استفاده می‌شود‌، زیرا ارزان‌تر از استفاده از مجرا است. رایج‌ترین اندازه‌ها و درجه بندی آمپر آنها عبارتند از:

 

مدارهای ۱۵ آمپر

مدارهای ۲۰ آمپر

مدارهای ۳۰ آمپر

مدارهای ۴۰ آمپر

مدارهای ۵۵ آمپر

کابل NM اکنون با کد رنگی فروخته می‌شود تا نشانگر سیم آن را نشان دهد.

هنگامی که هادی‌های مدار حامل ولتاژ هستند، حمل و نقل کابل NM خطرناک است.

هدف از راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی هورشید، فروش آنلاین در جهت سهولت دسترسی بوده و از اتلاف وقت مشتریان محترم کاسته است.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
×