شماره تماس واحد پشتیبانی :

09121733694

دسته‌ بندی محصولات

مقالات

همه چیز درباره لیست قیمت کابل فشار متوسط

بررسی قیمت کابل فشار متوسط

قبل از بررسی لیست قیمت کابل فشار متوسط بهتر است با این کابل‌ها بیشتر آشنا شوید. کابل‌های فشار متوسط بین ۶ تا ۳۳ کیلو ولت هستند. آنها بیشتر به منظور بخشی از شبکه‌های تولید و توزیع برای بسیاری از کاربردها مانند آب و برق، پتروشیمی، حمل و نقل، تصفیه فاضلاب، فرآوری مواد غذایی، بازارهای تجاری و صنعتی تولید می‌شوند.
به طور کلی، آنها تا حد زیادی در سیستم‌هایی با محدوده ولتاژ تا ۳۶ کیلو ولت استفاده می‌شوند و نقش مهمی در شبکه‌های تولید و توزیع دارند.

استانداردهای کابل فشار متوسط

با افزایش نیاز جهانی به کابل‌های فشار متوسط، سازگاری با استانداردهای صنعتی اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند.
مهمترین استانداردهای کابل‌های فشار متوسط عبارتند از:

 • استاندارد IEC 60502-2: معمولا برای کابل‌های فشار متوسط در سراسر جهان استفاده می‌شود، ولتاژهای نامی تا ۳۶ کیلو ولت و محدوده طراحی و آزمایش گسترده تر، از جمله کابل‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای را پوشش می‌دهد. کابل‌های زره‌دار و غیر زره‌دار، هر دو نوع «نوار و سیم» به صورت زره‌دار گنجانده شده‌اند.
 • استاندارد IEC / EN 60754: برای ارزیابی محتوای گاز اسید هالوژن طراحی شده است، برای تعیین گاز اسیدی آزاد شده هنگام آتش گرفتن عایق، غلاف و سایر مواد در نظر گرفته شده است.
 • استاندارد IEC / EN 60332: انتشار شعله در طول کابل را در صورت آتش سوزی اندازه گیری می‌کند.
 • استاندارد IEC / EN 61034: آزمایشی را برای تعیین چگالی دود کابل‌هایی که در شرایط خاص می‌سوزند، مشخص می‌کند.
 • استاندارد BS 6622: شامل کابل‌هایی با ولتاژ نامی تا ۳۶ کیلو ولت می‌باشد.
 • استاندارد BS 7835: شامل کابل‌هایی با ولتاژ نامی تا ۳۶ کیلو ولت می باشد. این یک محدوده طراحی و آزمایش، از جمله کابل‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای را پوشش می‌دهد که فقط برای کابل‌های زره‌دار و فقط برای کابل‌های هالوژن بدون دود کم، نوع زره‌دار سیمی کاربرد دارد.
 • استاندارد BS 7870: یک سری استانداردهای بسیار مهم هستند که برای کابل‌های عایق پلیمری فشار ضعیف و فشار متوسط برای استفاده توسط شرکت‌های تولید و توزیع اعمال می‌شود.

ساختار و مواد

لیست قیمت کابل فشار متوسط بر اساس پارامترهای مختلف تعیین می‌گردد. طرح‌های کابل‌های فشار متوسط می‌توانند اندازه‌ها و انواع مختلفی داشته باشند. ساختار آنها بسیار پیچیده‌تر از ساختار یک کابل ولتاژ پایین است.
تفاوت بین کابل‌های فشار متوسط و فشار ضعیف تنها در نحوه ساخت کابل‌ها نیست، بلکه در فرآیندهای تولید و مواد خام مورد استفاده در آنها است.
در کابل‌های ولتاژ متوسط، فرآیندهای عایق کاری به طور قابل توجهی با کابل‌های فشار ضعیف متفاوت است، در واقع:
کابل ولتاژ متوسط به جای یک لایه از سه لایه تشکیل شده است: صفحه هادی، مواد عایق، صفحه عایق.
فرآیند عایق بندی برای ولتاژ متوسط با استفاده از خط CCV به جای ماشین‌های اکستروژن افقی سنتی، انجام می‌شود.
حتی زمانی که از مواد عایق کابل فشار ضعیف استفاده شود ، مواد اولیه به خودی خود متفاوت خواهد بود تا از خالص بودن مواد عایق اطمینان حاصل شود. استفاده از مستربچ رنگ آمیزی که در مورد کابل‌های ولتاژ پایین برای شناسایی هسته استفاده می‌شود، مجاز نیست.
صفحه فلزی که معمولا در ساخت کابل‌های فشار متوسط استفاده می‌شود، در کابل‌های فشار ضعیف منحصرا برای کاربردهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کابل فشار متوسط

آزمایش کردن

مطابق با تمام استانداردهای شناخته شده برای محصولات کابلی، محصولات کابل ولتاژ متوسط نیاز به آزمایش دقیق برای ارزیابی اجزای جداگانه و کابل به طور کامل دارند. کابل‌های ولتاژ متوسط در برابر عملکردهای الکتریکی، مکانیکی، مواد شیمیایی و آتش سوزی آزمایش می‌شوند.

برقی
 • آزمایش تخلیه جزئی: طراحی شده برای تعیین حضور، مقدار دبی و بررسی اینکه آیا مقدار آن از مقدار مشخص شده در یک ولتاژ خاص تجاوز نمی‌کند.
 • تست چرخه حرارتی: طراحی شده برای ارزیابی اینکه چگونه یک محصول کابلی به تغییر دمای ثابت در سرویس پاسخ می‌دهد.
 • تست ولتاژ ضربه‌ای: طراحی شده برای ارزیابی اینکه محصول کابل می‌تواند در برابر موج صاعقه مقاومت کند.
 • تست ولتاژ به مدت ۴ ساعت: برای تایید یکپارچگی الکتریکی کابل‌.
مکانیکی
 • تست انقباض: طراحی شده برای ارائه بینشی در مورد چگونگی عملکرد مواد یا تأثیر بر سایر اجزاء در ساخت کابل.
 • تست سایش: یک زاویه با فولاد کم کربن طبق استاندارد ایجاد شده و به آن نیرو وارد می‌شود، سپس به صورت افقی در طول کابل برای فاصله ۶۰۰ میلی متر به دو روش مخالف کشیده می‌شود.
 • تست حرارت: طراحی شده برای ارزیابی اینکه آیا اتصال عرضی کافی در یک ماده وجود دارد یا خیر.
شیمیایی
 • گاز خورنده و اسیدی: طراحی شده برای اندازه‌گیری انتشار گازهای منتشر شده در هنگام سوزاندن نمونه‌های کابل، شبیه سازی یک سناریوی آتش سوزی و ارزیابی تمام قطعات غیرفلزی.
آتش
 • آزمایش انتشار شعله: طراحی شده برای ارزیابی و درک عملکرد کابل با اندازه گیری گسترش آتش در طول کابل.
 • تست انتشار دود: طراحی شده برای اطمینان از اینکه دود تولید شده به سطح انتقال از مقدار مشخص شده بیشتر نمی شود.
خطاهای رایج

کابل‌های باکیفیت پایین میزان خطا را افزایش می‌دهند و منبع تغذیه برای کاربران نهایی را در معرض خطر قرار می‌دهند.
علت آن عمدتا به دلیل فرسودگی زیرساخت‌های کابل و کیفیت پایه ضعیف اتصالات یا سیستم‌ کابل است که منجر به کاهش قابلیت اطمینان یا کارایی عملیاتی می‌شود.

فرسودگی کابل معمولا با تأثیر بر عایق کابل با کاهش مقاومت آغاز می‌شود که عوامل موثر بر آن رطوبت یا هوا، درختان، آب، برق و موارد دیگر است. علاوه بر این، غلاف جداسازی می‌تواند تحت تأثیر فرسودگی قرار گیرد و خطر واکنش یا خوردگی را افزایش دهد، که می‌تواند بعدا در سرویس مشکلاتی ایجاد کند.
انتخاب کابل‌های با کیفیت بالا و کاملا آزمایش‌شده، طول عمر آنها را افزایش می‌دهد و امکان پیش‌بینی چرخه‌های تعمیر و نگهداری یا تعویض را فراهم می‌کند و از قطعی‌های غیرضروری جلوگیری می‌کند.

تست نوع و تایید محصول

آزمایش می‌تواند مفید باشد زیرا مطابقت نمونه‌های مختلف کابل را با استانداردهای خاص در یک تأیید می‌کند.

نتیجه

لیست قیمت کابل فشار متوسط بر اساس نوع کابل ارائه می‌شود. کابل‌های فشار متوسط بخش‌های حیاتی شبکه‌های تولید و توزیع هستند. با افزایش نیاز جهانی به کابل‌های ولتاژ متوسط، رعایت استانداردهای کابل در صنعت اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرد. کابل‌های با کیفیت پایین میزان خطا را افزایش می‌دهند که می‌تواند موفقیت پروژه‌های کاربرد برق را به خطر بیندازد.
در این مقاله به بررسی پارامترهای تاثیرگذار بر لیست قیمت کابل فشار متوسط پرداختیم. جهت خرید و اطلاع از قیمت، مشاهده انواع مدل‌ها و دریافت مشخصات و کاربرد این کابل‌ها خواهشمند است به سایت فروشگاه اینترنتی هورشید مراجعه فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
×