شماره تماس واحد پشتیبانی :

09121733694

دسته‌ بندی محصولات

مقالات

آنچه باید درباره نورپردازی نقطه ای در معماری بدانید

همه چیز درباره نورپردازی نقطه ای در معماری

نور و معماری، دو مفهموم متصل به هم هستند که می‌توانند در طراحی مفاهیم یکدیگر و تاثیری که بر محیط اطرافشان می‌گذارند، اثرگذار باشند. نورپردازی در معماری، انواع مختلفی داشته و متعاقباً کاربردهای متنوعی خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم تا:

  • در مورد انواع نورپردازی ساختمان صحبت کنیم.
  • تعریف و کاربردهای نورپردازی نقطه ای در معماری را بیان کنیم.
  • بهترین مرکز خرید انواع نورپردازی نقطه ای در معماری را معرفی کنیم.

با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا بتوانید به درک درستی از نورپردازی نقطه ای در معماری رسیده و روشهای استفاده از این نوع نورپردازی تاثیرگذار در ساختمان را یاد بگیرید.

انواع نورپردازی ساختمان

در ابتدای صحبتمان اشاره کردیم که نور می‌تواند در معماری و نحوۀ اثرگذاری آن بر محیط تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد. برای آنکه بتوان از این اثرگذاری، بیشتری استفاده را برد، باید انواع نورپردازی ساختمان را شناخت و بر اساس صورت نور پخشده از نورپردازی آن را در معماری و طراحی استفاده نمود. نورپردازی نقطه ای در معماری نیز یکی از همین انواع نورپردازی ساختمان است که با شناخت آن می‌توان نتیجه‌های شگفت انگیزی در معماری داخلی و خارجی به بار آورد.

نورپردازی داخلی

در بررسی انواع نورپردازی ساختمان، نورپردازی داخلی، یکی از مهم‌ترین انواع است که خود به چندین دسته بندی کوچکتر تقسیم بندی می‌شود. نورپردازی نقطه ای در معماری داخلی نیز، یکی از دسته بندی‌های این نورپردازی است که مکرراً در نورپردازی داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در نورپردازی داخلی، از انواع نورپردازی ساختمان بهره گرفته می‌شود تا روشنایی مورد نیاز ساکنان را به بهترین شکل تامین نموده و علاوه بر این بر تاثیرات بصری و زیبایی وسایل داخلی افزود.

نورپردازی داخلی

نورپردازی خارجی

نورپردازی فضای سبز و خارج از محیط مسقف، نورپردازی خارجی محسوب می‌شود که خود دارای اصولی مشخص برای انجام است. در برخی دسته بندی‌های گسترده، نورپردازی نما، جزو این دسته از انواع نورپردازی ساختمان قرار می‌گیرد. مهم‌ترین ویژگی‌ این نوع از نورپردازی، نیاز به ضد آب بودن آن و مقاومت در برابر گرد و غبار و تابش مستقیم آفتاب است.

نورپردازی نما

نورپردازی نما، یکی از پرطرفدارترین انواع نورپردازی ساختمان است که می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی در زیبایی نهایی طراحی نمای انجام شده داشته باشد. استفاده از انواع نورپردازی نقطه ای در معماری و طراحی نما، بسیار رایج بوده و می‌تواند زیبایی ساختمان را نیز دو چندان کند. اهمیت ضد آب بودن و مقاوت در برابر گرد و غبار و همچنین در برابر تابش مستقیم نور خورشید نیز از نیازهای اساسی این نوع از انواع نورپردازی ساختمان است.

نورپردازی نقطه ای در معماری چیست و چه کاربردهایی دارد؟

نورپردازی نقطه ای در معماری، نوعی نورپردازی متمرکز است که می‌تواند در انواع نورپردازی ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد. در این نوع از نورپردازی، هدف، ایجاد تمرکز در یک نقطه مشخص است. لوسترهای سقفی نیز نوعی از همین نورپردازی نقطه ای در معماری هستند که بازه پخش گسترده‌تری را ارائه خواهند کرد.
به طور کلی، نورپردازی نقطه ای در معماری، کاربرد ایجاد روشنایی ندارد و به طور معمول برای طراحی و ایجاد زیباییهای بصری مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از نورپردازی نقطه ای در معماری نما، کاربرد بسیار زیادی داشته و بسیار محبوب نیز هست.

بهترین انواع نورپردازی نقطه ای در معماری را از کجا بخریم؟

طول عمر و کیفیت در نورپردازی نقطه ای در معماری بسیار دارای اهمیت است. چرا که در این روش نورپردازی، امکان تغییر لامپ در بسیاری از موارد به سختی انجام خواهد شد. بنابراین در خرید انواع نورپردازی نقطه ای در معماری، توجه به کیفیت با حساسیت بسیار بیشتری انجام می‌شود.

برای آنکه بتوانید از ضمانتنامه‌های تعبیه شده در نورپردازی نقطه ای در معماری استفاده کنید و خرید خود را با بهترین قیمت انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم به سایت هورشید، سری بزنید.
مجموعه هورشید با تمرکز بر روی انواع روشنایی و نورپردازی، به شما در مسیر خرید کالاهای مورد نیاز خود در زمینه روشنایی، کمک خواهد کرد. برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد انواع نورپردازی نقطه ای در معماری، قیمت و خرید آنها، می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی هورشید مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس، با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
×