شماره تماس واحد پشتیبانی :

09121733694

دسته‌ بندی محصولات

مقالات

پروژکتور ال ای دی چیست و همه چیز درباره آن

معرفی کامل پروژکتور ال ای دی

پروژکتور ال ای دی چیست؟ پروژکتور ال ای دی با تمام گزینه‌های نصب موجود در بازار عرضه می‌شوند.
وقتی نوبت به خرید تجهیزات نورپردازی با قابلیت امنیتی در فضای باز می‌رسد، در مورد اینکه بهترین گزینه برای نیاز خاص شما چیست، بسیار گیج کننده خواهد بود. این اغلب شما را سردرگم می‌کند زیرا فاکتورهای متمایز زیادی مانند وات، لومن، گزینه‌های نصب و همچنین قیمت پروژکتور ال ای دی غیره وجود دارد که ممکن است با آن ناآشنا باشید. در نتیجه اگر می‌خواهید بدانید بهترین و مناسب‌ترین پروژکتور ال ای دی چیست، ما شما را راهنمایی خواهیم کرد. پروژکتور ال ای دی یکی از رایج‌ترین و همه‌کاره‌ترین اشکال نورپردازی در فضای باز است.
پروژکتور ال ای دی یک منبع نور محسوب می‌شود که می‌تواند نور زیادی از خود منتشر کند. چراغ‌های ال ای دی با پیشرفت تکنولوژی، تکامل یافتند و روزانه نمونه‌های جدیدی از این چراغ‌ها به بازار عرضه می‌شوند. هرچه میزان وات در این چراغ‌ها کاهش یابد نور آن‌ها بیشتر می‌شود. تنوع بالا در این دسته از پروژکتورها موجب گشته که در زمان خرید دچار سردرگمی شوید.
در این مقاله هر یک از جنبه‌های مهم و فاکتورهای متمایز مرتبط با این وسایل روشنایی را توضیح می‌دهیم و درباره این موضوع که در کجا می‌توان از هر نوع استفاده کرد، صحبت می‌کنیم. این شامل کاربردهای کوچک مانند روشنایی یک حیاط کوچک تا پروژکتورهای بزرگ برای نیازهای تجاری بزرگتر مانند پارکینگ است.

کاربرد پروژکتور ال ای دی چیست؟

کاربرد پروژکتورهای LED از جمله پایه برای مناظر و تابلوها، پایه یوک برای پشت بام‌ها یا نمای ساختمان‌ها و پایه‌های لغزنده یا بازو برای روشنایی پارکینگ است.

مشخصات پروژکتور ال ای دی چیست؟

حال می‌خواهیم بررسی کنیم که مشخصات پروژکتور ال ای دی چیست؟
لومن – لومن مقدار کل نور ساطع شده در واحد زمان را اندازه گیری می‌کند. این واحد اساسا روشنایی نور را اندازه گیری می‌کند.

وات – وات به میزان توانی که یک نور تولید می‌کند اشاره دارد. به طور کلی، نورهای با وات بالاتر، لومن (روشنایی) بیشتری را پخش می‌کنند. لامپ‌های LED دارای طیف وسیعی از وات هستند. این از ۱۵ وات تا ۴۰۰ وات متغیر است.

دمای رنگ – دمای رنگ اساسا مربوط به رنگ نور ساطع شده است که با گرما نیز مرتبط است. لامپ‌های LED معمولا در دو اندازه مختلف وجود دارند: ۴۰۰۰K و ۵۰۰۰K.

پارامتر DLC Listed – DLC مخفف Design Light Consortium است و تعیین می‌کند که محصول می‌تواند در سطوح بالای بهره‌وری انرژی کار کند.
فتوسل – یک فتوسل از یک حسگر برای تشخیص سطح روشنایی موجود در بیرون استفاده می‌کند و در صورت لزوم روشن می‌شود. به عبارت دیگر، هنگامی که هوا تاریک است، نور روشن می‌شود. برخی از لامپ‌های LED با فتوسل سازگار هستند و می‌توانند به عنوان “چراغ غروب تا سپیده دم” عمل کنند.
پایه – پایه لامپ شامل ابزاری برای اتصال فیکسچر است. برای مثال، برخی از گزینه‌های نصب مانند Trunnion Mount به نور پروژکتور اجازه می‌دهد تا نور را از یک طرف به طرف دیگر بتاباند. سایر گزینه‌های نصب مانند پایه Slip Fitter Mount شامل نصب چراغ روی یک تیر است.
لنز – نوع عدسی که یک وسیله روشنایی استفاده می‌کند بر نحوه اتلاف نور تأثیر می‌گذارد. دو نوع رایج عبارتند از عدسی شفاف یا لنز مات.
ولتاژ – ولتاژ شامل مقدار کار مورد نیاز در هر واحد شارژ برای جابجایی شارژ آزمایشی بین دو نقطه است. برای روشنایی LED، این مقدار قدرتی است که یک وسیله روشنایی به یک لامپ می‌دهد.
کلاهک‌های اتصال کوتاه – کلاهک اتصال کوتاه شامل یک اتصال کوتاه بین خط و بار پریز است که چراغ‌ها را در تمام زمان‌هایی که برق در حال تامین است روشن نگه می‌دارد.
سنسورهای حرکتی – حسگرهای حرکتی در داخل وسایل روشنایی فضای باز، زمانی که حرکتی نزدیک به نور وجود دارد را تشخیص می‌دهند و به طور خودکار روشن می‌شوند. این یک وسیله ایده آل برای اهداف روشنایی امنیتی است.

چراغ‌های غروب تا طلوع – چراغ‌های غروب تا طلوع هر نوری هستند که پس از شروع غروب خورشید به طور خودکار روشن می‌شوند. پروژکتور ال ای دی خاصی را می‌توان با فتوسل نصب کرد و به عنوان چراغ‌های غروب تا سحر مورد استفاده قرار داد. اگر می‌خواهید از این قابلیت استفاده کنید، بررسی توضیحات محصول و برگه‌های مشخصات برای اطمینان از سازگاری نور پروژکتور شما با فتوسل بسیار مهم است.

پروژکتور ال ای دی

انتخاب وات برای پروژکتور LED

پارامترهای موثر بر انتخاب پروژکتور ال ای دی چیست؟ وات به میزان توانی که یک نور پروژه می‌دهد اشاره دارد. بنابراین، مقدار وات لامپ تا حد زیادی روشنایی آن را تعیین می‌کند. به عبارت دیگر، هر چه وات بیشتر باشد، نور روشن‌تر خواهد بود. طیف گسترده‌ای از وات برای لامپ‌های LED وجود دارد. این طیف از چراغ‌های کم وات (۱۵ تا ۴۰ وات) تا لامپ‌های صنعتی ۴۰۰ وات برای کاربردهای عمده مانند روشنایی فرودگاه‌ها و استادیوم‌های ورزشی را شامل می‌شود.

انواع وات پروژکتورها

کم وات (۱۵-۴۰ وات) – چراغ‌های پروژکتور که “وات کم” در نظر گرفته می‌شوند با لامپ‌هایی در محدوده ۱۵ تا ۴۰ وات کار می‌کنند. این دسته از پروژکتورها برای روشن کردن مناطق کوچک مانند مسیر پیاده روی یا راه درب ایده آل هستند. این لامپ‌ها عموما نور کافی را برای مقاصد مسکونی یا مناطق بسیار کوچک اطراف ساختمان‌های تجاری فراهم می‌کنند.
وات متوسط ​​(۴۰ تا ۸۰ وات) – چراغ‌های با وات متوسط ​​با پروژکتورهایی در محدوده ۴۰ تا ۸۰ وات کار می‌کنند. این پروژکتورها برای روشن کردن مناطقی مانند یک حیاط کوچک، باغ یا راهرو با سطح روشنایی متوسط ​​ایده آل هستند.
وات بالا (۱۰۰ وات یا بیشتر) – هنگامی که به اعداد وات سه رقمی رسیدید، لامپ‌ها “وات بالا” در نظر گرفته می‌شوند. این پروژکتور‌ها برای کاربردهایی مانند روشنایی پارکینگ، معابر و سایر نیازهای روشنایی شهری یا تجاری ضروری هستند. طبق گفته انجمن بین المللی DarkSky ، روشنایی جاده ممکن است تا ۴۰۰ وات قدرت داشته باشد. این پروژکتورها با وات بالا بر روی میله‌هایی در بالای سطح زمین نصب می‌شوند.

وات فوق العاده بالا (۴۰۰ وات) – پروژکتورهای ۴۰۰ واتی بیشترین مقدار وات تایید شده را دارند. اینها معمولا فقط برای نورپردازی‌های عمده شهری یا صنعتی مانند روشنایی فرودگاه، بزرگراه‌ها، پارکینگ‌های بزرگ یا عرصه‌های ورزشی در فضای باز مناسب هستند.

از چه لومن‌هایی استفاده کنیم

لومن مقدار کل نوری که در واحد زمان پخش می‌شود را اندازه می‌گیرد. به عبارت دیگر، هر چه لومن‌ بیشتر باشد، نور روشن‌تر است. مهم است که توجه داشته باشید، این عدد همچنین به میزان وات وابسته است. بنابراین، با افزایش مقدار وات، لومن نیز افزایش می‌یابد.
لومن‌های کم (۱۶۰۰-۴۰۰۰) – پروژکتورهای LED که بین ۱۶۰۰ تا ۴۰۰۰ لومن کار می‌کنند برای روشنایی محیط‌های بیرونی کوچک مانند راه پله، راه پیاده روی و غیره ایده آل هستند. این چراغ‌ها برای نیازهای مسکونی یا تجاری کوچک بسیار رایج هستند.
لومن متوسط ​​(۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰) – ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ لومن محدوده روشنایی متوسطی است. این سطح برای حیاط‌ها، مزارع و محوطه ‌ای بیرونی کمی بزرگتر در اطراف ساختمان‌ها ایده آل است.
لومن‌های بالا (۱۰۰۰۰ و بالاتر) – چراغ‌های فضای باز با لومن بالا معمولا برای مناطق شهری یا کاربردهای تجاری بزرگتر مانند پارکینگ‌ها، شهرها و غیره استفاده می‌شود.
لومن‌های فوق العاده بالا (۵۰۰۰۰ و بالاتر) – ۵۰۰۰۰ لومن یا بیشتر معمولا فقط برای نیازهای صنعتی بزرگ مانند بزرگراه‌ها، فرودگاه‌ها و پارکینگ‌های بزرگ ایده آل است.

وات لومن‌ها

۱۵ وات ۱۶۶۳
۳۰ وات ۳۷۲۰
۵۰ وات ۶۱۸۰
۸۰ وات ۱۰,۳۴۰
۱۰۰ وات ۱۳۵۰۰
۱۵۰ وات ۲۰۲۵۰
۲۳۰ وات ۳۱۰۵۰
۳۰۰ وات ۴۰۵۰۰
۴۰۰ وات ۵۰۲۰۰

در این مقاله بررسی کردیم که پروژکتور ال ای دی چیست. جهت خرید و اطلاع از قیمت، مشاهده انواع مدل‌ها و دریافت مشخصات و کاربرد این محصولات خواهشمند است به سایت فروشگاه اینترنتی هورشید مراجعه فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
×