شماره تماس واحد پشتیبانی :

09121733694

دسته‌ بندی محصولات

مقالات

دلایل الزام استفاده از کلید محافظ جان که نمی‌دانستید

بررسی دلایل الزام استفاده از کلید محافظ جان که نمی‌دانستید

 الزام استفاده از کلید جان برای نجات جان افراد و محافظت از آنها در برابر شوک الکتریکی قابل توجه است. آنها به عنوان سوئیچ ایمنی شناخته می‌شوند.

در این مقاله می‌خواهیم الزام استفاده از کلید محافظ جان را بررسی کنیم. کلید محافظ جان معمولاً به عنوان سوئیچ ایمنی شناخته می‌شود و برای نجات جان افراد با محافظت از مردم در برابر شوک الکتریکی طراحی شده است. آنها سطح بیشتری از محافظت را ارائه می‌دهند که در حالی که مدار شکن‌ها این کار را نمی‌کنند.

 

الزام استفاده از کلید محافظ جان

ابتدا این سوال پیش خواهد آمد که این دستگاه نجات دهنده چگونه کار می‌کند و الزام استفاده از کلید محافظ جان چیست؟ یک کلید ایمنی می‌تواند تغییر در مدار الکتریکی را تشخیص دهد و در کمتر از ۰.۳ ثانیه برق را قطع کند. فیوزها و کلیدهای مدار از اتصال کوتاه، اضافه بار و خطا محافظت می‌کنند، در حالی که سوئیچ‌های ایمنی از افراد در برابر شوک الکتریکی محافظت می‌کنند.

سوئیچ با نظارت مداوم جریان الکتریکی در داخل کار می‌کند.

هنگامی که یک خطا تشخیص داده می‌شود، RCD برق را قطع می‌کند.

سیستم شما ممکن است به دلایل مختلفی از کار بیفتد و این موجب الزام استفاده از کلید محافظ جان خواهد شد. که رایج‌ترین آنها عبارتند از:

 

استفاده از کلید محافظ جان

مدار کوتاه

اتصال کوتاه زمانی اتفاق می‌افتد که جریان الکتریسیته خارج از مسیر مورد نظر خود حرکت می‌کند و اساساً با گرفتن یک مدار کوتاه‌تر، سریع‌تر از آنچه باید به مقصد می‌رسد.

 

گسل زمین

خطاهای زمین زمانی رخ می‌دهد که الکتریسیته خارج از مسیر مورد نظر حرکت کرده و از طریق یک سطح هدایت شده وارد زمین شود. برخی از دلایل رایج خطاهای زمین عبارتند از: عایق فرسوده، گرد و غبار رسانا و آب.

 

خرید انواع کلید محافظ جان

 

اضافه بار مدار 

مدارهای الکتریکی برای مدیریت مقدار محدودی الکتریسیته طراحی شده‌اند. اضافه بار زمانی اتفاق می‌افتد که شما سعی می‌کنید الکتریسیته بیشتری از مداری که می‌تواند با خیال راحت تحمل کند بکشید.

 

انواع مختلف کلید محافظ جان

کلید محافظ جان دارای انواع مختلفی است.

 

انواع مختلف کلید محافظ جان

نصب بر روی تابلوی برق

اینها بر روی مدارهای جداگانه نصب می‌شوند و برای محافظت از مدارهای الکتریکی منتخب در سراسر خانه، به علاوه لوازم برقی و سیم‌های اتصال متصل به نقاط برق استفاده می‌شوند.

سوئیچ‌های ایمنی قابل حمل

سوئیچ‌های ایمنی قابل حمل، وسایل حفاظتی ضروری برای افرادی هستند که از ابزارهای برقی و سایر وسایل الکتریکی استفاده می‌کنند، جایی که هیچ تابلوی برق یا کلید ایمنی نقطه برق وجود ندارد.

 

سوئیچ‌های ایمنی نقطه برق

 این سوئیچ‌ها از وسایل برقی و سیم‌های برق متصل به سوئیچ محافظت می‌کنند و همچنین ممکن است سیم کشی برق و نقاط برق را در همان مدار پوشش دهند.

 

 در محل کار

با نصب و نگهداری مناسب کلید محافظ جان می‌توان از صدمات و تلفات در محل کار جلوگیری کرد.  

 

آیا کلید محافظ جان همان مدار شکن است؟

خیر، کلید محافظ جان برای ایمنی شخصی برای جلوگیری از صدمات و کمک به نجات جان هستند. کلیدهای مدار برای محافظت از کابل و وسایل برقی در برابر جریان اضافی وجود دارند.

 

چند کلید محافظ جان باید نصب کنم؟

ما به همه مدارها توصیه می‌کنیم که به الزام استفاده از کلید محافظ جان توجه کنند‌.

 

آیا کلید محافظ جان نیاز به آزمایش دارد؟

دکمه “تست” را هر سه ماه یکبار فشار دهید. در صورت عدم موفقیت با یک برقکار مجاز تماس بگیرید تا سوئیچ را بررسی کند.

 

چگونه می‌توانم بررسی کنم که آیا سوئیچ ایمنی قبلاً نصب شده است؟

این کلیدها دارای یک سوئیچ و همچنین یک دکمه تست هستند، اگر دکمه‌ای وجود نداشته باشد، به احتمال زیاد شما یک قطع کننده مدار نصب کرده‌اید.

لطفاً به یاد داشته باشید که سوئیچ‌های ایمنی ایمنی را افزایش می‌دهند، آنها نیاز به استفاده از شیوه های ایمن الکتریکی را برطرف نمی‌کنند. برای کلیه کارهای برقی همیشه از یک برقکار ماهر استفاده کنید.

 

چگونه سوئیچ ایمنی جان شما را نجات می‌دهد؟

یکی از اساسی‌ترین و در عین حال موثرترین ابزار برای ایمنی الکتریکی، الزام استفاده از کلید محافظ جان است.

سوئیچ ایمنی نام محاوره‌ای است که به آن داده می‌شود. اساساً سوئیچ به گونه‌ای طراحی شده است که خطر ایجاد برق گرفتگی را که میپتواند به افراد و اموال آسیب زیادی وارد کند، کاهش دهد.

اگرچه تنها چیزی که باید بدانید این است که سوئیچ‌های ایمنی جان انسان‌ها را نجات می‌دهند و مرگ‌های قابل پیشگیری متعدد را هر ساله متوقف می‌کنند.

الکتریسیته از طریق سه عنصر خنثی فعال و زمین عمل می‌کند. اساساً برقی که از خط فعال عبور می‌کند باید با بار مساوی از طریق خط خنثی برگردد. سوئیچ ایمنی هسته‌های خنثی و فعال دستگاه‌ها را نظارت می‌کند تا مطمئن شود که بار مساوی را از طریق هسته خنثی برمی‌گرداند. 

به این ترتیب، هنگامی که سوئیچ ایمنی متوجه عدم تعادل در مقدار الکتریسیته در دو انتهای فرآیند شود، دستگاه خاموش می‌شود و تمام برق مدار خود را قطع می‌کند. اگرچه در بسیاری از موارد هنوز احتمال برق گرفتگی زیاد است، کلید محافظ جان طوری طراحی شده است که جریان برق را در عرض ۱۰ تا ۵۰ میلی ثانیه قطع می‌کند و به طور موثر جان شما را نجات می‌دهد.

در حالی که در حال حاضر برای همه خانه‌ها و مشاغل جدید، نصب کلیدهای ایمنی روی وسایل مرتبط با نور و برق الزامی است، بسیاری از خانه‌های قدیمی وجود دارند که کاملاً بدون آن هستند.

 هدف از راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی هورشید، فروش آنلاین در جهت سهولت دسترسی بوده و از اتلاف وقت مشتریان محترم کاسته است.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
×